O nas

Ara ToiAndrea
 

 

 

 

Maciej Wnękowicz

MaciekGitarzysta, aranżer, kompozytor muzyki ilustracyjnej do spektakli teatralnych i filmu, kompozytor piosenki poetyckiej, nauczyciel gitary w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie oraz w Szkole Muzycznej Yamaha w Krakowie.

Współtwórca wraz z Barbarą Serwatką Teatru Pars Pro Toto w Krakowie. Kompozytor i aranżer w następujących spektaklach z muzyką na żywo Teatru Pars Pro Toto: „Kaskaderzy”, Chleb Powszedni”, Varia z Dwudziestoleciem w tle”, „Kaczmarski Politycz(nie)”.

Kompozytor muzyki do filmu „Uwolnij Luizę” w reżyserii Joanny Bąk (film promujący festiwal „Byczo u Poety” w Krakowie 15-18 VI 2009).

W latach 2008–2010 współtwórca wraz z Alicją Hawryś, Anną Ryglowską i Michałem Wojtusikiem zespołu piosenki poetyckiej „Grupa Twórcza Niemoc”. W ramach pracy z „Grupą Twórczą Niemoc” skomponował muzykę do kilkudziesięciu wierszy.

Twórca muzyki i aranżacji do spektaklu Teatru Otwartej Kreacji „Gdzieś Między” (spektakl teatru tańca w choreografii Beaty Owczarek oraz Artura Dobrzańskiego z muzyką renesansową przeplataną utworami kompozytora na gitarę solo; premiera: Kraków VI 2012).

Współzałożyciel z Joanną Giemzowską- Pilch duetu skrzypcowo-gitarowego „Pozytywka” koncertującego od 2009 do 2015 roku.

Od 2015 roku współtworzy trio gitarowo wokalne z Alicją Hawryś-Suską i Jakubem Brzeskim.

fot by Kuba Ma ota (2)Arkadiusz Szałata – bębenek obręczowy, baraban, wiolonczela, gitara, ukulele, harmonijka ustna, drumla. Członek takich zespołów jak Tadirindum (muzyka rzeszowska od Stanisława Piroga i rodziny Sowów), Chachary (muzyka podwórkowa z rejonu Galicji), Kapela Zootechników (muzyka od Jana Adamczyka) czy Kapela na Krzywych Dźwiękach (muzyka radomska od Jana Kmity i Marii Siwiec). Grywał też z takimi muzykami jak Janusz Prusinowski, Witek Broda, Marcin Lorenc, Bartosz Niedźwiecki, Maniucha Bikont, Kapela Niwińskich, Kapela Diabubu i Kapela KBB. Prowadzi warsztaty gry na harmonijce (m.in. Tabor Kielecki w Sędku, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Festiwal Zawirowania Radomskie) oraz warsztaty polskich tańców tradycyjnych (Etnokraków-Rozstaje, YMCA Kraków, Festiwal Folkowisko). Gry na harmonijce ustnej uczył się od Bronisława Rawskiego, Maniuchy Bikont, Stanisława Skiby oraz Jana Górala. Tańczyć uczył się od wiejskich tancerzy z radomskiego, lubelskiego i kieleckiego oraz Piotra Zgorzelskiego, Grzegorza Ajdackiego, Mateusza Dobrowolnego i Jacka Hałasa. Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Festival Internazionale dell’Oralita Popolare, Torino; Folkkaravan w San Sebastiano dei Marsi, Bisegna; PolskaEire Folk Festival, Dublin-Ennis-Arklow).

 

 

 

Agnieszka Masternak

Aga

 

Wirginia Cristin

 

Wokalistka. Fascynatka tradycyjnej muzyki południowej Europy i afrykańskich rytmów. Zafascynowana historią antropologiczną tradycyjnej muzyki Apulii i niektórych krajów Afryki.
Uczy się śpiewu pod nadzorem śpiewaczki operowej Mirandy Exner.

W latach 2002-2003 spiewała w Chórze Annuntiatae Cantores pod dyrekcja maestro Francesco Belli.

W roku 205-2017 występowala w wielokulturowym chórze w Kontakcie pod nadzorem Wassima Ibrahima.

W 2017 brała udział w Warsztatach  artystyczno –dydaktycznych Tarantarte pod dyrekcja Maristelli Martelli.

Wystapila w choreografi Maristeli Martelli pod tytułem ” A Riva” na Festivalu Sradicamento i w Palazzo Baronale w Tiggiano.
Wiedze o tańcach afrykańskich pogłębiła z Catina Genero,pionierką tańca afrykańskiego we Wloszech jak i w Europie. Fascynatka Primitive Expression.

 

 

 

 

 

 

Chiara Scarfato

chiara

 

 

 

 

 

 

 

 

 Viktor Cordoba

Viktor

Wykształcenie:

2008 – uzyskanie tytułu magistra w Wyższej Szkole Muzycznej Katalonii w Barcelonie

(ESMUC), pod kierunkiem Raquel Castro

2008 2010: Podyplomowe studia z interpretacji na skrzypcach w Akademii Muzycznej im.

Karola Szymanowskiego w Katowicach, ukończone pod kierunkiem dr Pawła Puczka

2010 2012: Staż na Akademii Muzycznej pod kierunkiem profesora Mieczysława Szlezera i asystentki Małgorzaty Staszewski

Członek następujących orkiestr:

.Orkiestra Akademii Beethovenowskiej (2014)

.CORda Cracovia (2013)

∙ RIAS youth Orchester (2011)

∙ Deutsche Skandinavische Jugend Orchester (2010)

∙ Interregional young orchestra (IRO) (2007/2009)

∙ Internationales Jugend Orchester Akademie (2008/2009)

∙ National young orchestra of Norway (Ungdomsymfonykkerne) (2008)

∙ National young orchestra of Netherlands (NJO) (2009)

∙ Young orchestra of Castellón (JOSC) (2005/2006)

∙ Young orchestra of Valencia (JORVAL) (2007)

∙ Young orchestra of the catalan countries (2006/2007)

 

 

Annunci